Latest Blog

comment 0 Komentarze

W ostatnich latach matcha cieszy się niemałą popularnością na całym świecie. Ten pochodzący z Japonii produkt to dziś jedna z najciekawszych herbat, a także konkurencja dla kawy. Rosnące zainteresowanie japonistyką, jak również kulturą i obrzędami tego kraju, prowadzi do zetknięcia się z matchą. Choć jest to też napój ceniony przez osoby, które niekoniecznie fascynują się krajem kwitnącej wiśni. W jaki sposób otrzymuje się matchę? Jak powstaje matcha? W niniejszym tekście prześledzimy cały proces – od liścia po zdrowy i smaczny napój.

comment 0 Komentarze

Matcha – kto nie słyszał o tym wyjątkowym i pysznym napoju? O ile filiżanka gorącej zielonej herbaty z dodatkiem cytryny lub mleka roślinnego potrafi zadowolić duszę i ciało, o tyle matcha traktowana jest już jako superfood. Być może spotkałeś się już z taką opinią, a jeśli nie, to czas poznać ile w tym wszystkim prawdy. Z poniższego artykułu dowiesz się czym właściwie są superfoods, a także czy należy do nich zaliczać matchę.

comment 0 Komentarze

Kawa, energetyk czy matcha? Odwieczny problem każdego, kto ma problemy ze spadkami energii i potrzebuje dodatkowego „kopniaka”. Większość osób poszukuje najlepszych źródeł kofeiny, która pobudza i wspiera koncentrację, a przy okazji przyczynia się do lepszych procesów termogenicznych. Co za tym idzie, kofeina może wspierać spalanie tłuszczu w organizmie. Jednak najważniejszym jej zadaniem jest dodawanie energii na kilka godzin lub cały dzień. W poniższym artykule porównamy działanie energetyczne matchy, kawy i słodzonych napojów energetycznych. Wydamy także ostateczny werdykt w kontekście: co lepiej pobudza i dłużej działa.